Autosock - Tekstylne Łańcuchy Śniegowe

Technologia

AutoSock AS stale współpracuje z wiodącymi instytutami badawczymi, by sprawdzać produkty prototypowe w celu jeszcze lepszego zrozumienia zależności między tarciem a warunkami zimowymi. Intensywne badania doprowadziły do rozwoju AutoSock, który przeszedł wiele zmian – zaczynając od prostej nakładki z krótkim cyklem życia produktu pomagającym jedynie w specjalnych warunkach, do wytrzymałej nakładki odpowiedniej do większości zastosowań.

Po intensywnych badaniach przeprowadzonych przez TÜV Product Service GmbH, AutoSock już 20 lipca 2001 otrzymał znak TÜV jako produkt poprawiający trakcję w zimie.

Nazwa stowarzyszenia TÜV oraz jej działalność jest synonimem bezpieczeństwa, jakości oraz ochrony środowiska. W roku 1997 powstał TÜV Süddeutschland Holding AG, który stał się największym ze wszystkich instytutów TÜV. Dziś, TÜV Süddeutschland Holding AG, oferuje przeprowadzanie ekspertyz w ponad 70 różnych kategoriach, zatrudniając ponad 9,000 pracowników. TÜV Süd postrzegany jest wyznacznik normy bezpieczeństwa produktów przemysłowych w Europie.
Po wielu intensywnych konsultacjach przeprowadzanych z TÜV Product Service GmbH, 20 lipca 2001 roku przyznany został znak TÜV dla AutoSock jako „zimowej pomocy drogowej”. Jak do tej pory żadna inna tekstylna nakładka nie uzyskała znaku TÜV.

Od momentu wydania przez TÜV akceptacji w 2001 roku, AutoSock współpracuje bardzo blisko z producentami samochodów i został zaakceptowany przez: Toyota, Honda, Subaru, Mazda, Lexus, Nissan, Mitsubishi, Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Peugeot, Citroën, grupę VW oraz grupę BMW.