Autosock - Tekstylne Łańcuchy Śniegowe

Często zadawane pytania

AutoSock jest wyprodukowany z włókien wysokiej technologii, które w miarę używania stają się coraz bardziej włoskowate. Włókna te są splecione w specyficzny sposób, aby zoptymalizować przyczepność. Specjalnie stworzona tkanina ma również za zadanie niwelować poślizg wytwarzany przez cienką warstwę wody, która może się pojawić pomiędzy oblodzoną lub zaśnieżoną nawierzchnią a oponą.

AutoSock jest bardziej skuteczny niż opona zimowa, a w pewnych sytuacjach także bardziej skuteczny niż tradycyjne łańcuchy śnieżne. Produkt był testowany oraz został oficjalnie zaakceptowany przez wielu wiodących producentów samochodów, jak również przez niemiecki instytut badawczy TÜV SÜD.

Nakładki poprawiają trakcję na zaśnieżonych lub oblodzonych nawierzchniach. Zalecamy by ściągać je po powrocie na nawierzchnie bez lodu czy śniegu. Podczas testów przeprowadzanych przez TÜV, AutoSock zaliczył wymagania wytrzymałości stawiane łańcuchom śnieżnym (norma ÖNorm 5117). Podczas jazdy po asfalcie, nawierzchniach betonowych czy kamieniach, zużycie nakładek znacznie wzrasta.

AutoSock nie powoduje hałasu ani wstrząsów, które towarzyszą jeździe z zamontowanymi łańcuchami śnieżnymi. Ponieważ nie ma ryzyka uszkodzenia nadwozia, dopuszcza się jazdę z prędkością do 50km/h. Niemniej jednak prędkość musi być dostosowana do panujących warunków atmosferycznych oraz stanu nawierzchni.

Tak, AutoSock może być używany ze wszelkimi systemami bezpieczeństwa, takimi jak; ESP, ASC+T, ASR, ABS. W przeciwieństwie do innych, tradycyjnych rozwiązań poprawy przyczepności, AutoSock wspomaga działanie tych systemów.

Tak, ale w takim przypadku nakładki powinny być zamontowane zgodnie z zaleceniami producenta samochodu (może być wskazanie na oś tylną, przednią lub na dwie osie).

Tak, AutoSock działa nawet w przypadku pojazdów, które mają niski prześwit między oponą a elementami nadwozia i zawieszenia. Często jest jedynym rozwiązaniem dla aut sportowych.

Tak, AutoSock cechuje duża uniwersalność zastosowania – można sprawdzić, jakie rozmiary opon są obsługiwane przez Twój numer AutoSock . Wyszukaj nowy, posiadany wymiar opony w TABELI ROZMIARÓW (lub konfiguratorze sklepu) .

Jedna para, która przy samochodach napędzanych na jedną oś winna być zakładana na koła osi napędowej.

Tak, AutoSock jest zatwierdzony jako odpowiednik łańcucha śnieżnego, zgodnie z normą Önorm 5121. Oznacza to, że może być używany na drogach, gdzie łańcuchy są wymagane – Unia Europejska.